شیخ محمد خالد الحنفی با سفیر جمهوری اسلامی ایران ملاقات نمود.

org_admin
شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۴:۳
mopvpe

سرپرست وزارت امر بالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات؛ شیخ محمد خالد الحنفی با سید حسن کاظمی قُمی، سفیر جمهوری اسلامی ایران، مقیم کابل و هیئت همراه شان دیدار و ملاقات نمود.

در نخست؛ سرپرست وزارت امر بالمعروف به هیئت کشور ایران خوش آمدید عرض نموده، افزودند: عملکرد جمهوری اسلامی ایران، در جهت تحویل دهی سفارت افغانستان به نماینده امارت اسلامی قابل تحسین است؛ از این بابت از دولت جمهوری اسلامی ایران امتنان می نمائیم.

شیخ محمد خالد الحنفی علاوه نمودند، از آنجائیکه ایران میزبان بیش از صد ها هزار اتباع افغانستان میباشد، فعالیت سفارت افغانستان در آنجا برای رسیدگی به مشکلات افغان ها خیلی ارزنده و مهم است.

سرپرست وزارت امر بالمعروف هم چنان تاکید نمود؛ سفارت افغانستان در تهران مسوولیت بزرگ را در قبال اتباع افغانستان دارد و نیز از مهمان نوازی دولت و مردم ایران برای میزبانی دوامدار از مهاجرین افغانستان ابراز قدردانی کرد.

سرپرست وزارت امر بالمعروف؛ شیخ محمد خالد الحنفی، روی وحدت و یک پارچه گی دنیای اسلام تاکید نموده، گفتند: اتحاد جهان اسلام رمز موفقیت همه میباشد و این مسوولیت ما است تا برای حفظ وحدت امت اسلامی، تحت تاثیر و فشار دست های بیرونی قرار نگیریم، نیاز است باهمکاری هم در این زمینه تلاش کنیم.

در ادامه؛ سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت: حمایت از قشر مستضعف مسلمانان، بدون در نظرداشت موقعیت و مکان آن، از افتخارات ما محسوب میگردد.

همانطوریکه اجازه مداخله به امور داخلی ایران را نمی دهیم، به همان گونه مایل نیستیم به امور داخلی کشور دیگری نیز  مداخله کنیم، در ایران صد ها هزار مهاجر افغانستان به سر میبرند که سپردن سفارت نیاز آنان نیز بود.

سید حسن کاظمی قُمی اضافه نموده، گفت: عده یی به مسائل حقوق زنان می پردازند که حقوق زنان در اصل ارزش به آنها ندارد، موضوع تعلیم و تحصیل زنان و دختران مسئله داخلی افغانستان است که به شکل درست آن باید حل گردد. از آنجائیکه جلو منکرات گرفته شده وضعیت فعلی حتی برای مردم نظام قبلی هم رضایت بخش است.

در اخیر، سرپرست وزارت امر بالمعروف، شیخ محمد خالد الحنفی، گفتند: بعضی حلقات سعی می نمایند با تبلیغات شان ما را دشمن تعلیم و زنان وانمود کنند در حالیکه اسلام یگانه دین است که حقوق زن را به همه واضح نموده، قشر اناث را بخش از انسانیت معرفی نمود. ما با در نظرداشت احکام شرعی متعهد به تامین تمام حقوق زنان می باشیم.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۲/۶ - ۱۱:۱۶
Background image

شیخ محمد فقیر محمدی، بر نقش عالمان دین و امامان مساجد در جهت تغییر و اصلاح اذهان عامه تأکید نمود 

نشستی با حضور مقامات وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات، ارشاد، حج و اوقاف، امامان مساجد شهر کابل و جمع کثیری از علمای کرام به هدف تطبیق فرامین امیرالمؤمنین حفظه الله، توصیه. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۲/۲ - ۱۵:۴
Background image

شیخ کلیم الرحمن فانی به حیث رئیس تعلیم و تربیه محتسبین وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات تقرر یافت.

بر اساس حکم ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان شیخ کلیم الرحمن فانی به حیث رئیس جدید تعلیم و تربیه محتسبین توسط معین مسلکی و پالیسی این وزارت به کارمندان معرفی گردیده و آغاز به کار. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۱/۷ - ۱۴:۹
Background image

قانون سمع شکایات وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر از سوی امیرالمؤمنین حفظه الله توشیح و نافذ گردید

۱۴۴۵/۹/۱۶ ه ق

محترم شیخ صدیق الله معین سمع شکایات وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات در کنفرانس خبری که به همین منظور در تالار کنفراس های  مرکز رسانه های امارت اسلامی. . .

BACK TO NEWS