گزارش فعالیت های عملیاتی

مولوی حامد:منسوبین نظامی به اساس ارزش های اسلامی تربیت شوند

دوشنبه - ۱۱جمادي الاول ١٤٤٤ه.ق

مولوی رازمحمد حامد رئیس ازاله منکرات وزارت امربالمعروف در رأس یک هیئت، از پوهنتون دفاعی ملی  دیدن کرد.

به اساس معلومات، رئیس ازاله منکرات نخست از مرکز قومندانی پوهنتون دیدن نموده و  بر تطبیق همه جانبه موارد ۱۴ ماده ای این وزارت  رهنمای و هدایات لازم خویش را بیان کرد.

سپس رئیس رئیس ازاله منکرات در تالار کنفرانس های این نهاد به ایراد سخن پرداخت و از منسوبین نظامی که شبانه روزی در خدمت مردم قرار گرفته و در دو دهه گذشته بخاطر آزادی کشور رزمیندند سپاس گزاری نموده، گفت آینده کشور به دست این قهرمانان میباشد و باید از تمام سرحدات کشور دفاع نمایند.

مولوی حامد تذکر داد؛ هزاران مجاهد برای بدست آوردن استقلال؛ ؛ حاکم شدن همچون نظام اسلامی و تطبیق معروفات و ازاله منکرات جهاد نمودند و باید پاسدار و منت گذار فداکارهای آنان باشیم وی افزود رهبری وزارت امربالمعروف در تلاش است  تا نظامیان را به اساس ارزش های اسلامی تربیت و آموزش دهند.

رئیس ازاله منکرات از مسئولین این پوهنتون خواست برای مجاهدین زمینه فراگیری آموزش های اسلامی در خصوص احکام نماز، عبادات و جهاد را مساعد نمایند.

مولوی حامد در این نشست به نظامیان هشدار داد در صورت تخطی از توصیه ها؛ از صفوف اخراج خواهند کرد؛ زیرا در اردوی اسلامی، افراد آن به  ارزش های اسلامی عمل نموده  و از قوانین اش پیروی می نمایند.

در پایان این نشست مسئولین پوهنتون مذکور  ضمن وعده بر تطبیق فرامین ؛برگزاری همچون مجالس اصلاحی را برای نظامیان موثر دانستند.


نظامیان باید آموزش های دینی را از نزد مسئولین دعوت ارشاد  فرا گیرند

۸ربيع الثاني - ١٤٤٤ه.ق

مولوی رازمحمد حامد رئیس ازاله منکرات وزارت امربالمعروف در رأس یک هیئت از قطعه ملی 999 ولایت لغمان بازدید نمود.

رئیس ازاله منکرات در نخست در دفتر کاری مسئولین این قطعه تدویر جلسه نموده و فرامین و طرزالعمل وزارت امربالمعروف را به آنان در میان گذاشت.

رئیس ازاله منکرات گفت مجاهدین باید قدر نظام بوجود آمده را دانسته و به تمام فرامین این وزارت عمل نمایند و نیز تاکید کرد مسئول دعوت ارشاد قطعه مذکور مسئولیت دارد تا تمام احکام عبادت را به مجاهدین آموزش داده و آنان را به نماز های جماعت ترغیب نمایند.

مولوی حامد گفت مجاهدین باید صورت و سیرت شان را به سنت برابر نموده و ارزش های جهاد مقدس را حفظ نمایند و نیز به صراحت از مجاهدین خواست تا تمام فرامین این وزارت را در خود تطبیق نمایند در غیر آن با افرادمتخلف برخورد  اش قانونی خواهد بود.

در این نشست مسئولین قطعه مذکور از حضور هیئت بلند رتبه وزارت امربالمعروف اظهار خرسندی نموده و بر تطبیق همه جانبه این فرامین وعده همکاری نمودند.


نصب بنرهای حجاب در نقاط پر ازدحام پنجشیر

۵ربيع الثاني - ١٤٤٤ه.ق

ریاست امربالمعروف ولایت پنجشیر  به هدف ترویج حجاب اسلامی در نقاط پر ازدحام این ولایت بنرهای حجاب اسلام را نصب نموده است.

این ریاست علاوه نموده است این بنرها به تمام ولسوالی ها، شهر ها و نقاط مزدهم ولایت پنجشیر  در هماهنگی آمریت های امربالمعروف و محتسبین نصب گردیده است.

به گفته مسئولین این ریاست با نصب این پوستر ها و شعار های دینی ؛ محتسبین پیام اخوت و برادری، تعاون و همکاری، صبر و استقامت در مقابل مصایب، صلح و صمیمیت، حجاب اسلامی، بیداری اسلامی را نیز برای مردم رسانیده و همواره برای اصلاح نمودن جامعه شبانه روزی تلاش می ورزند.

ریاست امربالمعروف پنجشیر از کارکرد محتسبین در مرکز و ولسوالی های این ولایت تقدیر نموده و افزوده است مسئولین امربالمعروف این ولایت باید در ترویج معروفات و نهی منکرات از اخلاق پسندیده کار گرفته  و مطابق طرزالعمل و  لوایح این وزارت عمل نمایند.


رئیس اصلاح و تربیت محتسبین به ولایت جوزجان سفر کرد

٨ربیع الاول ۱۴۴۴ه.ق

مولوی محمد یحی عارف رئیس اصلاح و تربیت وزارت امربالمعروف، طی یک سفر رسمی صبح امروز  به محتسبين  ولسوالی های آقچه، خانقاه وخواجه دوکوه ديدار نمود.

در این سفر رئیس اصلاح و تربیت پس از اختتام سمینار هفت روزه در مرکز ولایت بلخ، سفر های اش را به هدف بررسی فعالیت های محتسبین و بیان توصیه های این وزارت؛با محتسبين   ولسوالیهاى آقچه، خانقاه  وخواجه  دوکوه ولايت جوزجان  آغاز کرده است .

رئیس اصلاح وتربیت در این سفر با  بزرگان و علمای کرام این ولایت دیدار و از نقش برجسته آنان در همكاری با محتسبین از بهر آوردن اصلاحات در جامعه، قدردانی کرد.

مولوی عارف ضمن بیان توصیه های این وزارت از محتسبین خواست در آوردن اصلاحات در صفوف مجاهدین از هیچ گونه سعی و تلاش دریغ نه ورزند وی به محتسبین توصیه نمود در کار های شان از صبر و استقامت کار گیرند؛ زیرا این ملت در طی ۲۰ سال گذشته، شکار تبلیغات دشمنان گردیده است.

مولوی عارف در ادامه سخنان اش گفت از انجام دعوت که در میان مردم اختلافات اوج گرفته و سبب فساد در بین جامعه می گردد؛ خودداری نمایند و  نیز تاکید نمود قبل از انجام هر عمل، داعی باید نتیجه دعوت شان را با تفکر و مشوره پیشبینی نمایند.

مولوی عارف گفت داعیان باید مطابق به ارشادات قرآن و اهل سنت و الجماعت عمل نموده و از دوستی با افراد اختلاف پیشه خودداری نمایند.

رئیس اصلاح و تربیت محتسبین ضمن بیان فداکاری های مجاهدین و عرض تسلیت به تمام خانواده‌های شهدا، اطمینان داد  فداکاری‌های شهدا، هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.

وی از محتسبین ولسواليهاى مذکور ولایت جوزجان  به‌ خاطر اینکه در هماهنگی با مردم در عرصه آوردن اصلاحات در جامعه شبانه روزی تلاش ورزیده بودند، سپاس گزاری کرد.