به همکاری وزارت امربالمعروف ۴۰۰ مسجد در شهر کابل ایجاد گردید

org_admin
Wed, Nov 16 2022 1:48 PM

۲۱ ربیع الثانی ۱۴۴۴ه.ق

 مسوولان وزارت امربالمعروف نهی عن المنکر و سمع شکایات می گوید به همکاری محتسبین ۴۰۰  مسجد را  در نقاط  مزدحم و تجارتی شهر کابل ایجاد نموده است.

مولوی محمد صادق عاکف مهاجر سخنگوی این وزارت می گوید  به همکاری محتسبین   در ۲۲ حوزه  شهر کابل ۴۰۰ مسجد را ایجاد کرده است که از این میان ۲۶۷  مسجد  آن اکنون فعال بوده و عملاً اذان و اقامه در آن جریان دارد.

سخنگوی این وزارت می گوید بیش از ۴۰۰ لودیسپیکر را در نقاط مختلف شهرکابل برای گسترش اذان در مکان های مرتفع نصب نموده است و این لودیسپیکر ها در یک زمان  از طریق مخابره در تمام نقاط این شهر اذان را پخش می نماید.

محمد گل بابکرخیل وکیل فاز دوم بلاک های شهرک آریا می گوید در این بلاک های رهایشی ، چندین سال میشود نماز گذاران از نعمت داشتن مسجد و نماز جماعت محروم هستند و اکنون به لطف و مهربانی محتسبین، مسجد در این بلاک ها اعمار گردیده و برای فرزندان شان بر علاوه نماز جماعت، زمینه تدریس علوم دینی نیز مساعد گردیده است.

اما برخی از نماز گذاران مندوی شهر کابل بابت اینکه  در ساحه کاری شان مسجد ایجاد  گردیده است  از رهبری  وزارت امربالمعروف اظهار قدردانی نموده می افزاید بعداز پیروزی امارت اسلامی علاقه مندی مردم  به نماز های جماعت بیشتر گردیده  است و همواره محتسبین  با آنان  برخورد نیک نموده و در زنده نگهداشتن ارزش های اسلامی همکاری بیشتر می نماید.

گفتنی است در این  برنامه بررسی مساجد؛ سخنگوی این وزارت را مولوی معلم جان رئیس محتسبین شهری، برخی از کارمندان و محتسبین شهری این وزارت، نیز همراهی می کرد.