سرپرست وزارت امربالمعروف به ولایت پنجشیر سفر کرد

org_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۳۰ - ۱۴:۲۶

چهار شنبه - ۲۷جمادي الاول ١٤٤٤ه.ق

شیخ محمد خالد الحنفی سرپرست وزارت امربالمعروف نهی عن المنکر و سمع شکایت  دیروز در یک سفرکاری به ولایت پنجشیر رفت .

در گردهمای یی که به همین مناسبت در مرکز پنجشیر برگزار شد، شیخ محمد خالد الحنفی سرپرست وزارت امر بالمعروف گفت: در ۲۰ سال گذشته غربی ها تلاش کردند بی حجابی و بی حیایی  را در افغانستان ترویج دهند ؛اما خوشبختانه با نصرت الهی و فداکاری مجاهدین امارت اسلامی ناکام شده و شکست خوردند.

وی افزود: دین، وطن و مردم از ماست و امارت اسلامی تمامی قوانین شرعی را تطبیق کرده و هرگز در برابر هیچ فشاری تن نخواهد داد او همچنان از تمامی مسئولین ملکی و نظامی امارت اسلامی خواست که سیرت و صورت شان را مطابق شریعت و سنت رسول اکرم (ص) آراسته نمایند و بر نظامیان هشدار داد که موهای سرشان را مطابق فرمان امیرالمؤمنین اصلاح کنند.

شیخ محمد خالد الحنفی در این نشست از محبت خود و امیرالمومنین حفظه الله نسبت به مردم پنجشیر یاد آور شد و گفت که من شاهد هستم که در چند مجلس و نشستی امیرالمومنین «حفظه الله» از پنجشیر سخن گفته است و از این ولایت در سخنانش یاد آور شده‌است.

سرپرست وزارت امربالمعروف در این نشست به رعایت حجاب شرعی و تطبیق شریعت اسلامی تاکید کرده و نیز  هدف از سفرش به پنجشیر را رسیده گی به مشکلات مسئولین امربالمعروف این ولایت و تطبیق فرامین امیرالمؤمنین عنوان کرد.

وی از تمام مسئولان نظامی و مجاهدین خواست که نظر به پالیسی ا.ا.ا در برابر متنفذین قومی، شهروندان و ملت پنجشیر احترام داشته باشند و هیچ وقت سبب آزار واذیت آنان نشوید.

سپس  مولوی محمود الحسن شیرگل منصوری رئیس امر بالمعروف پنجشیر ضمن ابراز قدردانی از سفر سرپرست وزارت امربالمعروف به این ولایت گفت: امر به معروف و نهی از منکر از واجبات بسیار مهم و بزرگ اسلام به شمار می آید، افرادی که این فریضۀ بزرگ الهی را ترک می کنند و نسبت به آن بی تفاوت اند، گناهگار و جزای سخت  در انتظار آنها است.

به همین ترتیب سخنرانان دیگری ابراز سخن نمودند و محفل با دعای خیر خاتمه یافت.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۲/۱۵ - ۱۰:۴۸
Background image

شیخ محمد خالد الحنفی سرپرست وزارت امرالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات با والی نورستان ملاقات نمود.

 سرپرست وزارت امر بالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات جهت رسیدگی به مشکلات آسیب دیدگان برف کوچ در ولسوالی نورگرام ولایت نورستان؛ قبل از ظهر امروز با والی این ولایت، ولسوالی نورگرام،. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۲/۶ - ۱۱:۱۶
Background image

شیخ محمد فقیر محمدی، بر نقش عالمان دین و امامان مساجد در جهت تغییر و اصلاح اذهان عامه تأکید نمود 

نشستی با حضور مقامات وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات، ارشاد، حج و اوقاف، امامان مساجد شهر کابل و جمع کثیری از علمای کرام به هدف تطبیق فرامین امیرالمؤمنین حفظه الله، توصیه. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۲/۲ - ۱۵:۴
Background image

شیخ کلیم الرحمن فانی به حیث رئیس تعلیم و تربیه محتسبین وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات تقرر یافت.

بر اساس حکم ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان شیخ کلیم الرحمن فانی به حیث رئیس جدید تعلیم و تربیه محتسبین توسط معین مسلکی و پالیسی این وزارت به کارمندان معرفی گردیده و آغاز به کار. . .

BACK TO NEWS