امارت اسلامی گرفتن اعتراف اجباری از زندانیان را ممنوع قرار داده است

org_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۸:۵۰

 شنبه- ۱۹ شعبان المعظم۱۴۴۴ه.ق

مولوی عبدالرحمن منیر معین بخش نظامی وزارت امربالمعروف نهی عن المنکر و سمع شکایات به هدف از بین بردن منکرات در حوزه ها با  آمرین محتسبین حوزه های امنیتی شهرکابل در مقر این وزارت دیدار کرد.

معین بخش نظامی این وزارت گفت وزارت امربالمعروف در بخش نظامی و ملکی برای محتسبین صلاحیت کامل داده است تا در آوردن اصلاحات در صفوف نظامیان اقدامات جدی را روی دست گیرند و تاکید کرد محتسبین باید متوجه عملکرد مجاهدین باشند تا آنان نماز جماعت را ترک نکنند.

مولوی منیر گفت گرفتن اعتراف اجباری و ضرب و شتم  زندانیان از نگاه شریعت اسلام ناروا می باشد و محتسبین مسئولیت دارند تا جلو این  چنین عمل ناپسند را بگیرند و یک بار دیگر به تمام نهاد های نظامی مبنی بر عدم ضرب و شتم زندانیان  و پابندی مجاهدین به نماز جماعت  مکتوب فرستاده شود و محتسبین باید از نهاد های نظامی  در ساحات کاری شان به طور مداوم نظارت نمایند.

معین بخش نظامی گفت محتسبین در انجام فعالیت های شان صبر و استقامت داشته باشد و استدلال در هنگام دعوت خصوصیات یک محتسب موفق بوده و دعوت که از راه خشونت انجام شود هیچگاه اثر نخواهند کرد.

در پایان این دیدار محتسبین مشکلات و چالش های حوزه مربوطه شان با معین بخش بخش نظامی این وزارت در میان گذاشته؛ گفتند برای از میان برداشتن منکرات و اصلاح مجاهدین؛ جلسات را با مسئولین حوزه ها و قطعات نظامی به طور مداوم  راه اندازی نموده اند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۲/۱۵ - ۱۰:۴۸
Background image

شیخ محمد خالد الحنفی سرپرست وزارت امرالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات با والی نورستان ملاقات نمود.

 سرپرست وزارت امر بالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات جهت رسیدگی به مشکلات آسیب دیدگان برف کوچ در ولسوالی نورگرام ولایت نورستان؛ قبل از ظهر امروز با والی این ولایت، ولسوالی نورگرام،. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۲/۶ - ۱۱:۱۶
Background image

شیخ محمد فقیر محمدی، بر نقش عالمان دین و امامان مساجد در جهت تغییر و اصلاح اذهان عامه تأکید نمود 

نشستی با حضور مقامات وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات، ارشاد، حج و اوقاف، امامان مساجد شهر کابل و جمع کثیری از علمای کرام به هدف تطبیق فرامین امیرالمؤمنین حفظه الله، توصیه. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۲/۲ - ۱۵:۴
Background image

شیخ کلیم الرحمن فانی به حیث رئیس تعلیم و تربیه محتسبین وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات تقرر یافت.

بر اساس حکم ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان شیخ کلیم الرحمن فانی به حیث رئیس جدید تعلیم و تربیه محتسبین توسط معین مسلکی و پالیسی این وزارت به کارمندان معرفی گردیده و آغاز به کار. . .

BACK TO NEWS